بک لینک چیست؟

بک لینک یا لینک بیلدینگ چیست؟
شاید تاحالا اسم بک لینک (لینک بیلدینگ) به گوشتان خورده باشد اما ندانید معنیش چیست. اگر نمیدانید یک لینک چیست و چه فوایدی دارد تا آخر این مطلب همراه ما باشید...

به لینک هایی که در صفحات سایت ها وجود دارند و شمارا به صفحه دیگری از همان سایت(مثال) یا سایت دیگری(مثال) منتقل میکند بک لینک میگویند. این بک لینک ها صفحات مختلف را به هم مرتبط میکنند اما اگر از آنها درست استفاده نشود برای سایت مضر است زیرا که کاربران را آزرده میسازد.

بک لینک چیست

 

فواید بک لینک (لینک بیلدینگ):
بک لینک ها فواید بسیاری دارد اما اگر از آنها بتوانید به درستی استفاده کنید. یکی از فواید بک لینک ها افزایش سئو سایت میباشد چرا ک وقتی در یک صفحه لینک صحفه دیگری باشد موتور های جستجوگر میتوانند در میان این صفحات بخزند و آنها را بفهمند و به دیگر کاربران نمایش دهند. همچنین وقتی کاربری درحال مطالعه مطلب شماست و صفحه دیگری مرتبط با همان موضوع نظرش را جلب میکند میرود به سوی آن صفحه جدید و بازدید صفحات شما را افزایش میدهد.

 

سرچ کنسول

 

مضرات بک لینک های مخرب:
همانطور که گفته شد اگر از بک لینک ها به درستی استفاده نکنید برای سایتتان مضر است. به بک لینک های نادرست ، بک لینک های مخرب گفته میشود. این بک لینک ها باعث آزرده شدن مخاطب میشود در نتیجه بازدید سایتتان پایین میاید یا اینکه وقتی بک لینک مرتبط نباشد و موتورهای جستجوگر متوجه شوند سئوی سایت شما افت میکند.

 

 

پس سعی کنید از بک لینک های سالم و خوب استفاده کنید تا سایتتان رشد کند و از بک لینک های مخرب دوری کنید تا که سایتتان دچار مشکل نشود.اما بک لینک ها دو نوع هستند. بک لینک های داخلی و بک لینک های خارجی

بک لینک های داخلی:
بک لینک داخلی به بک لینک هایی گفته میشود که داخل خوده سایتتان باشد. یعنی کاربر را از صفحه ای به صفحه ای دیگر از سایت خودتان منتقل کند نه سایت دیگری.

بک لینک های خارجی:
بک لینک های خارجی برخلاف بک لینک های داخلی هستند. یعنی کاربر از سایت شما به سایت دیگری منتقل میشود یا بلعکس از سایت دیگری به سایت شما منتقل میشوند.به طور کل هر دو نوع بک لینک ها بسیار مهم هستند و حتما باید از آنها به خوبی استفاده شود.

 برای آشنایی با نحوه های ساخت بک لینک مقاله نحوه ساخت بک لینک را مطالعه کنید.
  • 1 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش نصب ورد پرس Wordpress

در مرحله اول از نصب وردپرس در هاست, پس از اطمینان از متصل بودن هاست به آدرس دامنه خود در مقابل...

چرخه زندگی دامنه های بین المللی

نمودار فوق چرخه حیات دامنه های بین المللی (com ,net ,org, ...) را طبق قوانین موسسه ICANN نشان می...

راهنمای گرفتن Whois

اطلاعات دامنه مانند: نام مالک, تاریخ ثبت دامین, تاریخ انقضا, Registrar(ثبت کننده دامین),...

اسکم چیست و راه های تشخیص آن کدام است

اسکم نوعی کلاهبرداری است که توسط افراد کلاهبردار برای دزدیدن پول یا اطلاعات و یا قانع کردن افراد...

دامنه چیست

به آدرس های سایت دامنه می گویند. مانند Atenahost.ir شاید اجزای هر URL را بدانید ولی دامنه یکی از...

Powered by WHMCompleteSolution