به تازگی  Resello –  یک مرکز ثبت دامنه یا Registrar  اطلاعیه «سیاست‌های جدید محدودیت» منتشر کرده است که باعث ایجاد ابهام و نگرانی کاربران ایرانی شده است. خوشبختانه آتنا هاست با توجه به سابقه Resello چند سالی می باشد که با این مرکز ثبت دامنه یا Registrar قطع همکاری کرده  و دامنه های شما را در مراکز معتبر ثبت دامنه به ثبت رسانده است.


آتنا هاست ، وظیفه خود می‌داند که به ابهامات پیش آمده پاسخ دهد و توصیه‌های لازم در خصوص این اطلاعیه را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

 

 پیش از هر چیز باید گفت که هیچ جای نگرانی در خصوص این اطلاعیه وجود ندارد و خطری دامنه شما را تهدید نمی‌کند.


مشاهده متن کامل Resello

اطلاعیه Resello چه می‌گوید؟

 

ترجمه فارسی اطلاعیه رسلو:

 

سیاست‌های جدید محدودیت

 

بدینوسیله سیاست‌های جدید محدودیت در استفاده از خدمات و محصولات Resello را به آگاهی شما می‌رسانیم. این محدودیت‌ها شامل حال ریسلر (نمایندگان)، مشتریان از کشورهای متعدد که مورد تحریم جامعه بین المللی قرار گرفته‌اند می‌باشد.

 

همچنین توجه شما را به اطلاعیه قبلی ما که در تاریخ ۶ جولای ۲۰۱۷ در رابطه با واحد پولی انتقال به حساب ما در Rabobank جلب می‌نماییم. در این اطلاعیه به شما اعلام شد که واحد پولی شما به روپیه هند (INR) تغییر می‌یابد. حال بر خلاف اطلاعیه قبلی به اطلاع شما می‌رسانیم که واحد پولی شما به Euro (EUR) تغییر می‌یابد.

 

رویه بررسی تراکنش ها

 

در ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) با استفاده از سیستم جدید بررسی اتوماتیک تراکنش ها و اطلاعات تماس صاحبین حساب رونمایی می‌کنیم. این تراکنش ها تنها در صورتی با موفقیت انجام می‌شود که مشخصات صاحب اکانت، مشتریان یا نمایندگان یا … با قوانین ذکر شده مغایرتی نداشته و درست باشد. تمام حساب‌ها و محصولاتی که بر اساس این بررسی اتوماتیک مغایر قوانین در این تاریخ شناخته شود علامت گذاری می‌گردد و تمدید آن‌ها امکان پذیر نخواهد بود و بدون توجه به جزییات حساب‌ها در زمان تمدید بر اساس علامت گذاری صورت گرفته این عواقب شامل حساب شما و نمایندگان و مشتریان شما می‌باشد.
لطفاً نمایندگان و مشتریان خود را از این تغییر مهم آگاه نمایید.

 

عواقب

 

از تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) تمامی مشتریان و نمایندگان و حساب‌هایی که شامل سیاست‌های جدید ممنوعیت می‌شوند، نمی‌توانند:

 

۱. حساب جدید بسازند (کاربر یا دامنه جدید ثبت کنند)
۲. سفارش جدیدی ثبت کنند
۳. به پلتفرم ما دامنه جدید منتقل نمایند

 

همچنین از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد ۱۳۹۶) تعرفه خدمات و محصولات ای که شامل سیاست جدید ممنوعیت هستند، افزایش قیمت قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این افزایش بر روی موارد زیر اعمال می‌شود:
– تمدید محصولات موجود
– خروج دامنه از  Redomption (بازگرداندن دامنه های حذف شده)

 

و درنهایت از تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۷ آبان ۱۳۹۶ – چهار ماه دیگر) این افراد نخواهند توانست:
– محصولات موجود را تمدید کنند.
– به حساب خود اعتبار بیفزایند.

 

برگشت اعتبار حساب

 

در صورتی که وضعیت شما با نیازمندی‌های سیاست‌های جدید ممنوعیت همخوانی ندارد شما می‌توانید درخواست بازگشت وجه بدهید. ما فقط اعتبارهای بیش از ۲۵ یورو را بازگشت خواهیم داد. لطفاً بدین منظور با پشتیبانی ما تماس گرفته و اطلاعات حساب خود را ارائه نمایید.

 

توضیحات بیشتر

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مغایرت و یا تطبیق شرایط مشتریان و نمایندگان خود با قوانین جدید به Knowledge Base ما مراجعه نمایید.
پیشاپیش بخاطر ناراحتی بوجود آمده از قوانین جدید از شما پوزش می‌طلبیم.
امیدواریم زمانی که رویکرد جامعه بین المللی بهبود یافت رابطه استوار تری با شما داشته باشیم.

 

با احترام
Resello

 


- این اطلاعیه دامنه‌های IR را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

 خیر، دامنه‌های آی آر توسط ایرنیک ثبت می‌شوند. این اطلاعیه مربوط به دامنه‌های غیر IR است.

 

- از کجا بفهم دامنه من توسط Resello ثبت شده است؟

 در قسمت ثبت اطلاعات یا Registrar Info مقابل قسمت نام یا Name ((نام مرکز ثبت دامنه)) realtime register b.v نوشته شده بود، یعنی دامنه توسط Resello ثبت شده است.- در اطلاعیه بیان شده است که «نمی‌توانیم حساب جدید بسازیم و سفارش ثبت کنیم» پس چگونه دامنه ثبت کنم؟

آتناهاست با توجه به مشکلات بوجود آمده از همان ابتدا با مرکز ثبت دامنه  Resello همکاری نداشته و دامنه های شما را در Registrar های مهتبر دیگر ثبت کرده و لذا مشکلی برای تمدید دامنه و یا ثبت دامنه جدید نخواهید داشت. شما تنها کافیست درخواست ثبت دامنه را در آتنا هاست  ثبت کنید و مابقی اقدامات توسط‌ آتنا هاست انجام خواهد شد.

 

 - در اطلاعیه بیان شده است که «نمی‌توانیم دامنه ای به پلتفرم Resello منتقل کنیم» پس چگونه دامنه خود را منتقل کنم؟

شما اصلاً نیازی ندارید دامنه خود را به Resello منتقل کنید، اگر بخواهید دامنه ای را به آتنا هاست منتقل نمایید،  دامنه شما به Registrar های معتبر دیگر منتقل می‌شوند.

 

- آیا تمدید دامنه از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد ۱۳۹۶) با تعرفه بالاتر صورت می‌پذیرد؟

دلیلی وجود ندارد که شما دامنه خود را در Resello تمدید کنید. آتنا هاست ضمن انتقال دامنه شما به Registrar های معتبر دیگر، آن را تمدید می‎کند. آتنا هاست طبق تعرفه معمولی، دامنه های شما را به Registrar های معتبر دیگر منتقل می نماید و غیر از هزینه تمدید دامنه، نیازی به پرداخت هزینه دیگری نیست.

 

- آیا بعد از تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۷ آبان ۱۳۹۶) نمی‌توانم دامنه خود  را تمدید کنم؟

اگر قصد تمدید دامنه خود را دارید، حتما این کار پیش از تاریخ انقضای دامنه انجام دهید. آتنا هاست ضمن انتقال دامنه شما به Registrar های معتبر آن را تمدید می‌کند.

 

 

توصیه مهم:

به همه مشتریان محترم اکیداً توصیه می‌کنیم، تمدید دامنه‌های غیر IR خود را به ماه‌های پایانی انقضای دامنه موکول نکنید و زودتر نسبت به تمدید دامنه خود اقدام نمایید.

 

 

 به منظور امنیت دامنه های کاربران ایرانی، آتنا هاست ، دامنه های جدید را در Registrar های معتبر و مطمئن ثبت می نماید

 Sunday, July 23, 2017

« Back

Powered by WHMCompleteSolution